MOKYKLOS ISTORIJA
VEIKLOS KRYPTYS
PASIEKIMAI
PROJEKTAI
MOKYKLA
Kontaktai
Administracija
Mokytojai
Ko mokome
Savivalda
Konkursai
ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
Planavimo dokumentai
Vidaus tvarkos dokumentai
Finansinės ataskaitos
Biudžeto vykdymo ataskaitos
Ataskaitų rinkiniai nuo 2023 metų
Tyrimai ir ataskaitos
Atestacija
Psichologinis saugumas
Parama mokyklai
TEISINĖ INFORMACIJA
KORUPCIJOS PREVENCIJA
ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
LAISVOS DARBO VIETOS
MOKINIAMS
Elgesio taisyklės
Pamokų tvarkaraščiai
Kolektyvai
Savanorystė
TĖVAMS
Atlygis už neformalųjį švietimą
Transporto kompensacijos
Apklausos
MUZIKOS RAIŠKA
Konkursai, festivaliai
Seminarai, stovyklos
Koncertai, šventės
Padėkos
Geroji patirtis
DAILĖS RAIŠKA
Konkursai, plenerai
Parodos
Dailės darbų galerija
Padėkos
Geroji patirtis
NVŠ PROGRAMA
BIBLIOTEKA
Sukaktys, parodos
Biržų krašto menininkai
Naujos knygos
FOTOGALERIJA
ARCHYVAS
KLAUSKITE
NUORODOS


MUZIKOS RAIŠKA Koncertai, šventės  


Vakarų Lietuvos dainų šventėje – jaunučių choras

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunučių choras (mokytoja Jūratė Duderienė) dvi dienas praleido uostamiestyje. 2024 m. birželio 9 dieną Klaipėdoje vyko Vakarų Lietuvos dainų šventė, kurioje dalyvavo Mokyklos jaunučių choras.
Į Klaipėdą choristai išsiruošė anksčiau, kad galėtų pabūti prie jūros, apsilankyti delfinariume, turėti kitų pramogų ir pasiruošti šventei.
O birželio 9-ąją, sekmadienį, laukė įtempta diena: repeticija prieš šventę, šventinė eisena ir daugiau kaip tris valandas trukusi pati šventė. Choristai neprarado energijos ir geros nuotaikos.
Po šventės į Biržus grižo naktį. Kartu su Vlado Jakubėno muzikos mokyklos moksleiviais į šventę Klaipėdoje vyko Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos jaunučių choras.

Aukštaitijos „Skambanti vasara“

Paskutinę pavasario dieną, gegužės 31-ąją, vyko Aukštaitijos regiono mokinių dainų šventė „Skambanti vasara“.
Šventėje kartu su kitų mokyklų jaunučių chorais dainavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunučių choro dainininkai. Jų mokytoja Jūratė Duderienė dirigavo pirmajai jungtinio jaunučių choro dainai. Nors kaitino saulė, o trumputis lietus tik kelioms minutėms nutraukė repeticiją prieš šventę, mokiniai buvo nusiteikę šventiškai.
Mokytoja Jūratė Duderienė apdovanota Panevėžio miesto mero padėkos raštu, jai dėkojo viena iš šios šventės iniciatorių ir organizatorių Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos direktorė Emilija Kriščiūnaitė.

„Už muziką ir vaikystę“. Koncertai su orkestru ir kvartetu

2024 m. gegužės 24 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko festivalio „Už muziką ir vaikystę“ koncertas „Orkestras ir jaunieji talentai“. Su orkestru grojo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinės Adrijana Vaičiulytė (mokytoja Ina Valotkienė) ir Teresė Bukytė (mokytoja Gražina Beleckienė).
Gegužės 25 d. festivalio „Už muziką ir vaikystę“ koncerte „Kvartetas ir jaunieji talentai“ grojo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos pianistė Miglė Augustė Paukštė (mokytoja Dalia Šimbelienė).
Biržietės mokinės teisę groti su Panevėžio muzikinio teatro orkestru ir kvartetu pelnė, laimėjusios gegužės 6 dieną Panevėžio muzikos mokykloje vykusį festivalį-konkursą „Už muziką ir vaikystę“.

„SKAMBANTIS PAVASARIS“ Biržuose ir Rundalėje

2024 m. balandžio 26–28 dienomis daugiau kaip 300 jaunųjų Lietuvos ir Latvijos muzikos talentų suvienijo jėgas bendriems pasirodymams – koncertuose Klaipėdoje, Biržuose bei Rundalėje (Latvija) skambėjo jų atliekama simfoninė ir chorinė muzika. Nuo 2017 metų Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos simfoninis orkestras organizuoja tęstinį festivalį „Skambantis pavasaris“, o šiemet jame dalyvavo net septynių muzikos bei meno mokyklų jaunieji atlikėjai: chorai ir orkestrai.
Šeštadienį festivalis apsilankė Biržuose: Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko įspūdingas koncertas, kur kartu su Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos simfoniniu orkestru bei choru „Cantica“ pasirodė jaunieji atlikėjai iš Biržų Vlado Jakubėno, Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklų.
Gausiam atlikėjų būriui – bažnyčioje ruošėsi koncertuoti beveik pusantro šimto moksleivių – teko pritaikyti bažnyčios erdvę. O improvizuotoje scenoje netrukus prasidėjo repeticija – jaunųjų muzikantų muzikinė pažintis vienų su kitais.
Koncertui prisirnko pilnutėlė bažnyčia klausytojų. Biržiečiai nuoširdžiai sutiko jaunuosius atlikėjus, ypač džiaugėsi vilniečiais. Gal iš dalies todėl, kad Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos simfoninio orkestro vadovas yra Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos auklėtinis altininkas Mantas Makrickas. Jis į gimtąjį miestą visada grįžta su dovanomis: tęsia šiaurės Lietuvos muzikos festivalių „Biržai“ tradiciją, koncertuoja kaip atlikėjas, o šįsyk galėjome pamatyti ir išgirsti, kaip groja jo mokiniai. Daugiausia organizacinių festivalio rūpesčių taip pat gulė ant M. Makricko pečių.
Koncerte dainavo du chorai: Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos jaunių choras „Cantica“ ir Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras. Chorams dirigavo jų vadovės Diana Mikienė ir Viktorija Morkūnienė. Simfoniniam orkestrui dirigavo Karoliniškių muzikos mokyklos simfoninio orkestro meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Lipeika bei Rokiškio simfoninio orkestro dirigentas Justinas Mačys.
Įspūdingai skambėjo jungtinio simfoninio orkestro atliekami kūriniai, jungtinio choro dainos, kurioms pritarė jungtinis orkestras.
Jauniesiems atlikėjams ir jų vadovams dėkojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Jonas Morkvėnas, gėlėmis apdovanoti dirigentai.
Kitą dieną festivalio „Skambantis pavasaris“ koncertas vyko Rundalės rūmų baltojoje salėje. Į Rundalę vyko Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras (vadovė V. Morkūnienė), smuikininkė Teresė ir fleitininkės Augustė bei Sofija. Jas lydėjo mokytojai, Mokyklos vadovės.
Rundalės pilyje prireikė ir biržiečių Mokyklos darbininkų: jie paruošė Baltąją pilies salę jungtiniam simfoniniam orkestrui (jame muzikuoti rengėsi beveik 100 moksleivių: jau minėtas Karoliniškių muzikos mokyklos simfoninis orkestras, Klaipėdos Juozo Karoso kamerinis orkestras, biržiečiai ir Bauskės muzikos mokyklos mokiniai). Nuvykusių į Rundalę netrukus laukė repeticija, tad tik trumpam buvo galima pasižvalgyti po pavasario žiedais pasipuošusį parką.
Vos baigėsi repeticija (susigroti turėjo jungtinis orkestras, susidainuoti trijų mokyklų chorai: be biržiečių dainininkų jungtiniame chore dainavo Klaipėdos Juozo Karoso ir Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos jaunių chorai), prasidėjo koncertas.
Rundalės rūmų baltoji salė pasirodė pakankamai erdvi, kad joje patogiai jaustųsi beveik 200 jaunųjų atlikėjų ir būrys klausytojų.
Koncertą pradėjo biržiečių bičiuliai – Bauskės muzikos mokyklos mokiniai. Po jų pasirodė Karoliniškių muzikos mokyklos choras „Cantica“, šios mokyklos simfoninis orkestras, o paskui susijungė visi muzikantai bendriems kūriniams, koncerto pabaigoje prie jų prisidėjo jungtinis choras.
Koncertui baigiantis Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos direktorė Aldona Skruibytė padėkojo visiems festivalio „Skambantis pavasaris“ partneriams ir organizatoriams, organizatoriams ir jauniesiems atlikėjams dėkojo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Edita Timukienė.
Festivalis baigėsi jungtinio choro ir jungtinio orkestro atliekama daina, kuriai dirigavo Kęstutis Lipeika.
Festivalis baigėsi. Jį palydėjo aplodismentai, sveikinimai, linkėjimai ir pažadas susitikti kitų metų festivalyje. Beje, biržiečiai Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos organizuojamame festivalyje „Skambantis pavasaris“ dalyvavo jau tris kartus.

PO ANGELO SPARNU. Ketvirtas koncertas

2024 m. balandžio 25 d. Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje įvyko ketvirtas Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinių koncertas „Po angelo sparnu“.
Ligoninės pacientams ir darbuotojams muzikavo mokytojų Inos Valotkienės ir Jūratės Duderienės mokiniai. Tai projekto „Atsigręžk“ renginys. Šis jau 20 metų sukaktį minintis Naujosios Vilnios muzikos mokyklos projektas skirtas socialiai pažeidžiamiems žmonėms, jį globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.
Vlado Jakubėno muzikos mokykla projekte dalyvauja kaip Naujosios Vilnios muzikos mokyklos partneris.

PO ANGELO SPARNU. Trečias koncertas

Likėnų reabilitacijos ligoninėje 2024 m. kovo 26 dieną įvyko trečiasis projekto „Atsigręžk“ koncertas „Po angelo sparnu“. Projektą įgyvendina Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla kaip Naujosios Vilnios muzikos mokyklos sumanyto projekto partnerė. Tai tarptautinis projektas, kurį globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.
Šį kartą koncerte grojo mokiniai ir mokytojai. Išilgine fleita grojo Vladyslav Vysochin (mokytoja Rima Venskienė, akompanavo Liudmyla Ross). Keletą kūrinių atliko pianistai Miglė Augustė Paukštė, Ajus Bagdonas (mokytoja Dalia Šimbelienė), Viktorija Degutytė (mokytoja Ieva Morkūnaitė), Veronika Vysochin (mokytoja L. Ross). Duetu grojo pianistės Hlorija Ross ir jos mokytoja L. Ross, mokytoja Dalia Šimbelienė ir suaugusiųjų mokymo programos dalyvė Janina Bagdonienė. Du kūrinius fleita atliko mokytoja Rima Venskienė (akompanavo L. Ross). Savo kūrybos kūrinį „Paskutinis rytas“ jautriai atliko L. Ross.
Koncertą vedė mokytoja Rima Venskienė.

„Sugrįžimai“

2024 m. kovo 20 dieną Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykloje vyko koncertas „Sugrįžimai“. Į Biržus sugrįžo buvę Biržų muzikos mokyklos mokiniai: Laurynas Dobilevičius (2016 m. pradėjo mokytis pas mokytoją Praną Dapšauską, o laimėjęs III vietą konkurse „Ventus musicale“ buvo pakviestas mokytis Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje pas mokytoją Antaną Ladygą, kuris taip pat yra buvęs Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinys (1968–1970 m.), jo mokytojai – Vaclovas Čiupokas ir Rimantas Ilgūnas.
Koncerte grojo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos IV–VIII klasių pučiamųjų ansamblis, vadovas Pranas Dapšauskas, ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos mokytojo Antano Ladygos mokiniai: Laurynas Dobilevičius ir Deivydas Zeniauskas. Jiems akompanavo vienas geriausių Lietuvos koncertmeisterių Linas Dužinskas. Koncerto pažiba šį vakarą, be abejo, buvo Laurynas Dobilevičius, atlikęs sudėtingą konkursinę programą.

Gimtųjų žodžių apkabintas

2024 m. kovo 13 dieną Vlado Jakubėno muzikos mokykloje vyko Lietuvių kalbos dienoms skirta popietė „Gimtųjų žodžių apkabintas“ (Just. Marcinkevičius).
Popietėje skambėjo Mokyklos vokalinių kolektyvų ir dueto, solistų atliekamos lietuviškos dainos. Dainavo Jaunučių choras (mokytoja Jūratė Duderienė, koncertmeisterė Vijolė Eidukaitė-Aleknienė), Jaunių choras (mokytoja Viktorija Morkūnienė, koncertmeisterė Liudmyla Ross), solistai: Liepa Pačešiūnaitė (mokytoja J. Duderienė), Saulė Mickevičiūtė, Milginta Staniulytė ir Ilja Šakuro (mokytoja Ieva Morkūnaitė, akompanavo I. Morkūnaitė), Melita Vakalaitė ir Dovilė Klanauskaitė (mokytoja V. Morkūnienė, akompanavo L. Ross ir I. Morkūnaitė), vokalinis duetas: M. Staniulytė ir S. Mickevičiūtė (mokytoja I. Morkūnaitė, akompanavo L. Ross).
Bibliotekininkė Janina Bagdonienė priminė spaudos draudimo laikus ir Antano Macijausko indėlį į spaudos draudimo panaikinimą.

MUZIKINĖ VIEŠNAGĖ DOBELĖJE

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla mezga draugystės ryšius su Latvijos Dobelės muzikos ir Dailės mokyklomis. Dobelės dailininkų darbai vieši Biržuose, biržiečių Muzikos mokyklos jaunųjų dailininkų darbai eksponuojami Dobelės muzikos mokykloje. Darbai į Dobelę išvyko pirmieji, o biržiečiai muzikantai ir dainininkai į Dobelę su muzikiniu sveikinimu atvyko 2024 m. kovo 6 dieną.
Pirmą sykį viešint šiame Latvijos mieste buvo įdomu viskas, o ypač – kaip įsikūrę bendraamžiai muzikantai. Ekskursiją po mokyklą surengė jos direktorė Karīna Zandersone. Visi, ir vaikai, ir mokytojai buvo maloniai nustebinti: Dobelės muzikos mokykla turi puikiai įrengtus kabinetus, prestižinę koncertų salę, prabangius instrumentus ir kitą mokymo įrangą, sutvarkytos visos erdvės ir visa tai – vieno mecenato, kilusio iš Dobelės, lėšomis. Jo lėšomis įrengta puikios akustikos koncertų salė pavadinta mecenato mamos Zintos vardu. Biržiečiai džiaugėsi ir negalėjo atsistebėti, kad tiek lėšų mokyklai skyrė vienas žmogus, jaučiantis didelius sentimentus gimtajam miestui.
Pasigrožėję mokykla, pasidairę po miestą biržiečiai parepetavo koncertų salėje, kurioje groja žymiausi Latvijos atlikėjai, ir susikaupė koncertui. Koncerte dainavo jaunučių choras ir ansamblis (vadovė Jūratė Duderienė, koncertmeisterė Vijolė Eidukaitė-Aleknienė), grojo akordeonininkai Benas Noreika ir Osvaldas Mištautas (mokytoja Ala Fetingienė), pianistai Lukrecija Ambrazevičiūtė ir Tadas Šukevičius (mokytoja Ina Valotkienė), smuikininkų ansamblis (mokytojas Robertas Ruželė). Trimitu grojo mokytojas Pranas Dapšauskas, akompanavo Vijolė Eidukaitė-Aleknienė. Instrumentinis ansamblis atliko Miko Petrausko „Kriputį“ iš operetės „Tarnaitė pamokė“, grojo varinių pučiamųjų ansamblis (mokytojas P. Dapšauskas), mokytojų ansamblis (Liudmyla Ross, Robertas Ruželė, Rima Venskienė ir Gitas Korsakas), pučiamųjų instrumentų ansamblis (vadovai Rima Venskienė ir Gitas Korsakas). Koncertas pavyko, biržiečiai sulaukė nuoširdžių plojimų. Ir nebuvo neįveikiamas kalbų barjeras, nes muzikos kalba visiems suprantama.
Draugišku priėmimu džiaugėsi ir šeimininkams dėkojo Valdo Jakubėno muzikos mokyklos direktorės pavaduotoja Ramutė Petronytė.

PO ANGELO SPARNU. Antras koncertas

Likėnų reabilitacijos ligoninėje 2024 m. vasario 29 dieną įvyko antrasis projekto „Atsigręžk“ koncertas „Po angelo sparnu“. Projektą įgyvendina Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla kaip Naujosios Vilnios muzikos mokyklos sumanyto projekto partnerė. Tai tarptautinis projektas, kurį globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.
Šį kartą koncerte kartu su mokyklinio amžiaus mokiniais muzikavo ir suaugusiųjų mokymo programos dalyvės. Koncerte grojo: fortepijoninis ansamblis: Paulius Rakickas ir Darija Rakickaitė (mokytoja Ina Valotkienė); pianistės Miglė Augustė Paukštė (mokytoja Dalia Šimbelienė), Emilė Vaičiakonytė (mokytoja Jūratė Duderienė), Dorotėja Stambrauskaitė ir Miglė Fergizaitė (mokytoja Romualda Butkevičienė), akordeonininkai Osvaldas Mištautas ir Bernas Noreika (mokytoja Ala Fetingienė).
Skambėjo Aušros Šiaučiulienės ir jos mokytojos Jūratės Duderienės atliekama daina (akompanavo Liudmyla Ross), duetu su savo mokytoja Dalia Šimbeliene grojo Janina Bagdonienė, akordeonu duetu su savo mokytoja A. Fetingiene ir solo grojo Janina Krūminienė.
Koncerto pabaigoje projektą „Atsigręžk“ pristatė Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorės pavaduotoja Ramutė Petronytė. Ligoninės pacientams ji linkėjo pasveikti, o pasveikus mokytis muzikuoti Vlado Jakubėno muzikos mokykloje kaip kad mokosi šio koncerto dalyvės.

PO ANGELO SPARNU

Likėnų reabilitacijos ligoninėje 2024 m. sausio 25 dieną įvyko pirmasis projekto „Atsigręžk“ koncertas „Po angelo sparnu“. Projektą įgyvendina Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla kaip Naujosios Vilnios muzikos mokyklos sumanyto projekto partnerė. Tai tarptautinis projektas, kurį globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Projektą trumpai pristatė ir būsima muzikine draugyste su Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientais ir darbuotojais padsidžiaugė Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorės pavaduotoja Ramutė Petronytė. Mokiniai ir mokytojai į Likėnus vyks kiekvieną mėįnesį, kol orai nepalankūs, koncertuos valgykloje, vėliau – biuvetėje.
Šį kartą koncerte muzikavo Barbora Korsakaitė, II kl. (išilginė fleita), mokytoja Rima Venskienė; žemesniųjų klasių mergaičių vokalinis ansamblis, mokytoja Jūratė Duderienė; Eva Trečiokaitė, VI kl. (fleita), mokytoja Rima Venskienė; Augustė Dūdėnaitė, V kl. (fleita), mokytoja R. Venskienė; Petras Janulis, V kl. (akordeonas), mokytoja Violeta Čėrkienė; Veronika Vysochyn, V kl. (fortepijonas), mokytoja Liudmyla Ross; Sofija Stambrauskaitė, VIII kl. (fleita), mokytoja R. Venskienė; Vilius Bartaševičius, VII kl. (saksofonas), mokytojas Gitas Korsakas. Pučiamųjų instrumentams ir vokaliniam ansambliui akompanavo Liudmyla Ross.
Jaunieji atlikėjai sulaukė nuoširdžių plojimų.

Tarptautinei muzikos dienai – koncertai

Spalio 1-ąją švenčiama Tarptautinė muzikos diena. Ją kasmet švenčia Valdo Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai. Švenčia su muzika.
Pirmasis Tarptautinei muzikos dienai skirtas muzikinis ekspromtas 2023 m. rugsėjo 29 dieną buvo surengtas viešbutyje „Tyla-Butėnas“. Grojo pianistai Darija, Paulius, Lukrecija, Tadas (mokytoja Ina Valotkienė), Emilija (mokytoja Jūratė Duderienė), saksofonininkas Kasparas (mokytojas Gitas Korsakas) ir mokytoja Liudmyla Ross.
2023 m. spalio 2 d. koncertas vyko Muzikos mokyklos II korpuse. Koncerto klausėsi mokiniai, mokytojai ir tėveliai. Koncertavo gausus būrys mokinių ir mokytojų: pianistai, smuikininkai, akordeonininkai, pučiamųjų instrumentų ansamblis.

Baltų vienybės šventė

2023 m. rugsėjo 22 dieną Skaistkalnėje įvyko Baltų dienos minėjimas, kuriame dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos, „Aušros“ pagrindinė ir Skaistkalnės vidurinė mokyklos.
Renginys prasidėjo abiejų šalių himnais. Apie Baltų vienybės dienos prasmę, draugystę kalbėjo Skaistkalnės vidurinės mokyklos direktorė Svetlana Vāverniece, Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė ir Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Edita Timukienė.
Šventėje grojo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos instrumentinis ansamblis (vadovai R. Venskienė, G. Korsakas, koncertmeisterė L. Ross). Ansamblis atliko J. BonJovi „Living on a prayer“, D. Stratford „Asia rock“ ir V. Tuchla „Šageris“.

VASAROS TAKAIS RUGSĖJIS GRĮŽO

Rugsėjo 1-osios šventė Vlado Jakubėno muzikos mokykloje – su draugais, tėveliais, seneliais ir, aišku, mokytojais. Jiems skirtos gražiausios gėlės. Nesvarbu, kad ne visi mokinukai, pirmokai, savo mokytojus pažįsta. Suspės, susipažins, džiaugsis mokymusi ir bendravimu. Muzikos mokykla – ne būrelis, čia 210 mokinių laukia darbas. Ir tuo pačiu – meno pažinimo džiaugsmas, nepakartojamas jausmas, kai pirmą sykį lipi į sceną kaip atlikėjas arba parodoje pamatai savo dailės darbelį.
Rugsėjo 1-oji – tai ir svečių diena, linkėjimai ir sveikinimai. Vlado Jakubėno muzikos mokyklos bendruomenę šia proga aplankė ir gerų mokslo metų linkėjo Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, rajono Savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius, vicemerė Astra Korsakienė. Puikiu kolektyvu, gausiu mokinių skaičiumi pasidžiaugė Mokyklos direktorė Edita Timukienė.
Rugsėjo 1-oji – tai ir muzika, kurią dovanojo mokytojai Gitas Korsakas, Pranas Dapšauskas ir visas būrys mokinukų – ką tik praūžusios stovyklos dalyviai.
Gražių mokslo metų – linkėjo šventės vedėja mokytoja Ieva Morkūnaitė.

SKAMBANTI VASARA AUKŠTAITIJOS SOSTINĖJE

2023 m. birželio 1-ąją Panevėžyje, Aukštaitijos sostinėje, vyko Aukštaitijos krašto moksleivių dainų šventė „Skambanti vasara“. Ją organizavo Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir meno skyrius.
Šventei ruošėsi abu Vlado Jakubėno muzikos mokyklos chorai: Jaunučių (mokytoja Jūratė Duderienė) ir Jaunių (mokytoja Viktorija Morkūnienė). Šventė vyko centrinėje Panevėžio miesto aikštėje. Nuvykusių biržiečių, kaip ir kitų choristų, atvykusių iš Rokiškio, Pakruojo, Kupiškio, ir kelių panevėžiečių chorų, pirmiausia laukė repeticija. Pirmą sykį suskambusi chorų daina skambėjo gana darniai, tačiau šventei mokiniai, ir jaunučiai, ir vyresnieji, dar labiau susikaupė. Šventiškai nuteikė Vytauto Mikalausko menų gimnazijos pučiamųjų orkestras. Šventės dalyvius pasveikino, jų mokytojams padėkos raštus už chorinės muzikos puoselėjimą įteikė Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas. Padėkos buvo įteiktos ir Vlado Jakubėno muzikos mokyklos chorų vadovėms.
Vlado Jakubėno muzikos mokyklos chorų vadovės dirigavo šventėje. Jūratė Duderienė – Dainiaus Pulausko aranžuotai lietuvių liaudies dainai „Už žalių miškelių“, kurią dainavo jungtinis jaunučių choras, Viktorija Morkūnienė – jungtiniam jaunių chorui, atlikusiam „Dėl tos dainos“ (Laimio Vilkončiaus muzika, Justino Marcinkevičiaus eilės). Darniai skambėjo visų chorų atliekama Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“, „Lietuva brangi“ (Juozo Naujalio muzika, Maironio žodžiai).
Pasibaigus chorų šventei, viešnagė Panevėžyje nesibaigė. Biržiečiai buvo pakviesti pasisvečiuoti Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Daugiausia veiklos moksleiviai rado Atviroje jaunimo erdvėje.

ATSISVEIKINIMO ŠVENTĖ

2023 m. gegužės 30-osios popietę į Biržų pilies salę rinkosi Vlado Jakubėno muzikos mokyklos moksleiviai, dailės ir muzikos programų absolventai. Gausus baigiančiųjų mokyklą būrys – trisdešimt. Į atsisveikinimo šventę jie atvyko lydimi artimiausių šeimos žmonių, draugų, mokytojų. Muzikantų šventėje paprastai skamba muzika, bet šįkart netrūko ir gražių žodžių, prasmingų linkėjimų. Absolventus pasveikino mokyklos direktorė Edita Timukienė, rajono Savivaldybės vicemerė Astra Korsakienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Baronienė. Šio skyriaus padėkos raštai buvo įteikti aktyviausiems mokiniams, konkursų ir švenčių dalyviams. Mokyklos direktorės padėkos buvo skirtos daugeliui – juk visiems, einantiems meno keliu, tobulėjantiems, yra už ką padėkoti. Po sveikinimų ir linkėjimų prabilo muzika. Absolventai į atsisveikinimo koncertą sudėjo sau mieliausius muzikos kūrinius, muzikavo solo ir su draugais. Koncertą praturtino Biržų kultūros centro šokių kolektyvo „Raitytinis“ šokėjai (vadovė Danguolė Kalkienė).
Nuriedėjo ne viena ašarėlė, ne vieną pagavo jaudulys. Gėlės, atminimo dovanėlės mokinių – mokytojams, mokytojų – mokiniams.
Bet atsisveikinimo šventė nebūtinai reiškia atsisveikinimą: šiandieninių absolventų, norinčių mokytis toliau, laukia tęstinės muzikos ir dailės programos. Tad ne vienas savo mokytojams ir draugams žadėjo: iki susitikimo!

SU ROKIŠKĖNAIS GROJO BIRŽIEČIAI

2023 m. gegužės 20 d. Biržuose lankėsi ir Pilies menėje koncertavo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos jaunieji smuikininkai. Kartu su jais grojo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos smuikininkai Lukas ir Austėja (mokytoja Violeta Sabonienė).
Po puikaus koncerto svečiai vaišinosi pica, aplankė Astravo dvarą, keliavo per ežero lieptą.

ŠOKIŲ RITMAI ŠIAULIUOSE

2023 m. gegužės 19 d. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunieji pianistai kartu su Kupiškio meno mokyklos pianistais viešėjo Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje. Čia skambėjo projekto „Šokių ritmai“ baigiamasis koncertas. Mokytoja I. Valotkienė pristatė fortepijoninių ansamblių rinkinį „Šokių ritmai“.
Koncerto dalyviai aplankė Chaimo Frenkelio vilos muziejų.
Koncertui biržiečius mokinius parengė mokytojos Dalia Šimbelienė ir Ina Valotkienė.

PAVASARIO GARSŲ MOZAIKA

2023 m. balandžio 19 d. Biržuose viešėjo Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai, pianistai ir fleitininkai. Vilniečiai atvyko Vlado Jakubėno muzikos mokyklos kvietimu. Biržų pilies salėje vyko biržiečių (mokytojų Inos Valotkienės ir Dalios Šimbelienės mokinių) ir vilniečių bendras koncertas.
Svečius ir visus koncerto dalyvius bei klausytojus pasveikino Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Edita Timukienė. Grojo ansambliai ir solistai, klausytojai negailėjo plojimų. Po koncerto jo dalyviams, mokytojams, tėveliams ačiū tarė direktorė E. Timukienė, už šiltą priėmimą dėkojo Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytojos. visiems koncerto dalyviams ir jų mokytojoms E. Timukienė įteikė padėkos raštus.

ŠOKIŲ RITMAI KUPIŠKYJE

2023 m. kovo 29 dieną Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykloje viešėjo ir Pilies salėje drauge su biržiečiais koncertavo Kupiškio meno mokyklos mokiniai. Bendras koncertas buvo pavadintas „Šokių ritmai“. Tokiu pavadinimu fortepijoniniams ansambliams aranžuotų kūrinių rinkinį parengė ir išleido mokytoja ekspertė Ina Valotkienė, kuri ir buvo šios kūrybinės popietės organizatorė. O balandžio 18 d. „Šokių ritmai“ persikėlė į Kupiškio meno mokyklą. Šįkart svečiuose grojo biržiečiai ir patys šeimininkai.
Koncerto pradžioje visus atlikėjus ir jų mokytojus pasveikino Kupiškio meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė (daugiausia sveikinimų išklausė biržietės jaunųjų pianistų mokytojos Ina Valotkienė ir Dalia Šimbelienė), palinkėjo gražaus koncerto ir nuoširdaus bendravimo.
Muzika suartino, sušildė, sukūrė puikią nuotaiką patiems jauniesiems pianistams, jų mokytojams ir koncertą stebėjusiems tėveliams. Beje, tarp klausytojų buvo ir biržiečių mokinių mamyčių ir tėvelių. Po koncerto laukė vaišės, arbata ir pokalbiai apie ateities sumanymus.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

2023 m. kovo 30 d. Likėnų biuvetėje „Vilties angelas“ vėl koncertavo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai.
Grojo mokiniai Arminas Dilys, Simonas Jankūnas, Sofija ir Dorotėja Stambrauskaitės, Marija Starčeus, Viktorija Ross, Veronika Vysochyn, Liepa Pačešiūnaitė, Goda Kruopytė, Bogdanas Terebilo. Mokinius koncertui ruošė mokytojai Rima Venskienė, Gitas Korsakas, Romualda Butkevičienė, Jūratė Duderienė, Violeta Sabonienė ir Liudmyla Ross.
Tą pačią dieną buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos ir VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės.

PILYJE SKAMBĖJO ŠOKIŲ MUZIKA

2023 m. kovo 29 d. Biržų pilies didžiojoje menėje skambėjo jaunųjų pianistų atliekama šokių muzika: kūrybinėje popietėje „Šokių ritmai“ grojo Biržų Vlado Jakubėno muzikos ir Kupiškio meno mokyklų jaunieji pianistai.
Renginio pradžioje jaunuosius muzikantus ir jų mokytojus pasveikino, kupiškėnų viešnage pasidžiaugė Valdo Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Edita Timukienė.
Prieš suskambant muzikai buvo atlikta svarbi ceremonija: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Vlado Jakubėno muzikos mokyklos ir Kupiškio meno mokyklos. Sutartį pasirašė direktorės Edita Timukienė ir Daiva Šakickienė. Kupiškio meno mokyklos vadovės atvyko su gražiais linkėjimais ir draugystės dovanėlėmis, kurias įteikė Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorei E. Timukienei, pavaduotojai Ramutei Petronytei ir susitikimo iniciatorei mokytojai Inai Valotkienei.
Renginio organizatorė I. Valotkienė pristatė ansamblinio muzikavimo privalumus ir žodį perdavė renginio vedėjui jaunajam pianistui Tadui. Į sceną ėjo ir prie fortepijono sėdo biržiečiai moksleiviai, po jų grojo kupiškėnai. Kad klausytojams buvo aiškiau, Tadas dar pristatydavo vieno ar kito šokio istoriją.
Kai nuskambėjo paskutinė melodija, direktorė E. Timukienė padėkos raštais apdovanojo visus koncerto dalyvius ir jų mokytojus.

Koncertas Likėnų biuvetėje

2023 m. vasario 23 d. Likėnų biuvetėje „Vilties Angelas“ vėl koncertavo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai. Grojo mokiniai Elinga Fergizaitė, Vilius Bartaševičius, Karolis Flenderis, Eimantas Zujus, Justas Čeponis, Benas Noreika, Osvaldas Mištautas. Mokinius koncertui rengė mokytojai Romualda Butkevičienė, Rita Vaičiulėnienė, Violeta Sabonienė, Gitas Korsakas, Ala Fetingienė. Akompanavo Romualda Butkevičienė ir Liudmyla Ross.
Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinių koncertai Likėnų biuvetėje vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį.


Ukrainiečių liaudies daina „Ой у лісі, на полянці“.
Atlieka Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokytoja Liudmyla Ross.
https://youtu.be/VH6Kz4rwSXQ

M. Dremliuga. Ukrainiečių liaudies šokis, I dalis.
Atlieka Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinė Veronika Vysochyn. Mokytoja Liudmyla Ross.
https://youtu.be/W1_CsyR-Qns

Žilvinas Smalys. „Sena legenda“.
Atlieka Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinys Simonas Jankūnas. Mokytojas Gitas Korsakas, akompanuoja Liudmyla Ross.
https://youtu.be/lKChywntlwQ

V. Ščiolokov. „Vaikiškas koncertas“.
Atlieka Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinys Almantas Vaitkevičius (tūba). Mokytojas Pranas Dapšauskas. akompanuoja Liudmyla Ross.
https://youtu.be/l_7qFlnOrvQ

J S. Bach. Menuetas.
Atlieka Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinys Augustas Zonys (althornas). Mokytojas Pranas Dapšauskas. Akompanuoja Liudmyla Ross.
https://youtu.be/3FQgyPjWGDg

Prisiminė brolius muzikus Budriūnus

2022 m. lapkričio 28 d. Biržų TAU studentus ir visus, besidominčius krašto muzikos istorija, iškiliais muzikais, pakvietė programa „Muzikiniai Biržų krašto štrichai“.
Renginys buvo skirtas kompozitoriaus, chorvedžio Antano Budriūno 120-osioms gimimo metinėms. Apie Biržų krašto muzikus brolius Budriūnus, jų indėlį į Lietuvos muzikinę kultūrą pasakojo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokytojos Viktorija Morkūnienė ir Romualda Butkevičienė.
Chorvedė Ieva Morkūnaitė kartu su moterų choru „Agluona” pakvietė kartu padainuoti Antano Budriūno ir Broniaus Budriūno dainų. Jungtinis choras skambėjo darniai.

Menų popietė

2022 m. lapkričio 25 dienos popietę „Sėlos“ muziejuje vyko menų popietė, kurią organizavo Vlado Jakubėno muzikos mokykla ir „Sėlos“ muziejus.
Šio renginio sumanytoja – mokytoja Romualda Butkevičienė. Popietė buvo vienas iš suaugusiųjų mokymosi savaitės renginių. Renginys vyko mažojoje parodų salėje, kurioje šiuo metu eksponuojami „Fantazijų skrynios“ auksarankių darbai. Apie kūrybą, mokymąsi kurti grožį pasakojo Genovaitė Malakauskienė, Stanislava Grigaravičienė, Loreta Kujelienė, Jurgita Čeponienė. Grojo šeimyniniai duetai, muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ dalyviai: Ajus Bagdonas ir močiutė Janina, Karina Staškevičiūtė ir tėtis Martynas, Glorija Ross ir mama Liudmila. J. Štrauso valsu susitikimą baigė mokytojų fortepijoninis duetas: Liudmila Ross ir Romualda Butkevičienė.

Festivalyje „Tesuskamba dainos“

2022 m. lapkričio 24 d. Pasvalyje vyko antrasis Šiaurės Lietuvos jaunių chorų festivalis „Tesuskamba dainos“. Dalyvavo chorai iš Šiaulių, Panevėžio, Kupiškio, Biržų, Pasvalio. Visi chorai atliko po dvi laisvai pasirinktas dainas ir visi kartu atliko keturias dainas. Festivalyje dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras. Choro mokytoja Viktorija Morkūnienė, koncertmeisterė Liudmila Ross. Choras atliko B. Gagnon „Ave Verum“ ir L. Kairytės harmonizuotą dzūkų liaudies dainą „Supkit, meskit mani jaunu“.
Paklausyti dainos „Supkit, meskit mani jaunu“ galite:
https://youtu.be/XJAhiBTJgb8

Operytės gastrolės

Birželio pradžioje Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunučių choras (vadovė Jūratė Duderienė, koncertmeisterė Vijolė Eidukaitė) pakvietė į premjerą – operytę „Ežio namas“. Muziką šiai operytei sukūrė iš Biržų kilusi kompozitorė, Vlado Jakubėno muzikos mokyklos auklėtinė Indra Mažuikaitė, žodžiai Martyno Vainilaičio. Birželio pradžioje įvyko du operytės spektakliai, žiūrovai šiltai sutiko jaunuosius dainininkus, scenoje ir dainavusius, ir šokusius ir vaidinusius. Rugsėjo mėnesį „Ežio namą“ choristai vežė į Nausėdžius, dainavo kaimo kultūros namuose.
2022 m. lapkričio 17 dieną operytės artistai lankėsi Šiauliuose. Atvykti gastrolių juos pakvietė Šiaulių „Rasos“ progimnazijos bendruomenė. Dainininkams tai buvo ketvirtas operytės spektaklis (o repeticijų nesuskaičiuosi, mokiniai operytę repetavo visus praėjusius mokslo metus), tad scenoje visi jautėsi drąsiai ir užtikrintai. Žiūrovai negailėjo plojimų ir komplimentų.
Po spektaklio choristai valandai buvo tapę čiuožėjais ir išbandė „Akropolio“ ledą.
Dar viena staigmena mokiniams tapo apsilankymas Baltų istorijos muziejuje: visi gyvai domėjosi interaktyviomis ekspozicijomis, įtaigiai pristatančiomis baltų gentis.

„Linksmieji pirštukai“

2022 m. lapkričio 23 dieną Vlado Jakubėno muzikos mokykloje į etiudų koncertą „Linksmieji pirštukai“ savo mokytojus, tėvelius pakvietė jaunieji pianistai.
Koncerto kuratorė ir vedėja – fortepijono mokytoja ekspertė Ina Valotkienė.
Grojo mokytojų Romualdos Butkevičienės, Ievos Morkūnaitės, Liudmilos Ross, Dalios Šimbelienės ir Inos Valotkienės mokiniai.
Jaunuosius pianistus pasveikino ir padėkos raštus už nuoširdų muzikavimą įteikė mokyklos direktorė Edita Timukienė.

Sakralinės muzikos valanda

2022 m. lapkričio 22-osios popietę Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai surengė sakralinės muzikos koncertą Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Rudeniniai sakralinės muzikos koncertai – dvidešimt vienus metus puoselėjama Mokyklos tradicija. Dažnai jie vyksta šv. Cecilijos, bažnytinės muzikos globėjos, dieną. Ši diena buvo pasirinkta ir šių metų koncertui.
Koncertą koordinavo mokytojos Viktorija Morkūnienė ir Ieva Morkūnaitė. Abi mokytojos tuo pačiu yra ir bažnyčios vargonininkės, sumos ir jaunimo chorų vadovės. Tad koncertą ir pradėjo V. Morkūnienė, o baigė I. Morkūnaitė.
Koncerte dalyvavo daug mokinių ir mokytojų. Girdėjome jaunučių, jaunių chorus, smuikininkų trio, smuikininkų ansamblius, senovinio instrumento – organeto – muziką, gausų pučiamųjų instrumentų atlikėjų ansamblį, akordeonininkų ansamblį, merginų duetą, trys mokinės ryžosi prakalbinti instrumentų karalių – vargonus.
Jaunuosius atlikėjus ir jų mokytojus sveikino, jiems dėkojo klebonas Jonas Morkvėnas, linkėdamas kruopštaus darbo, meilės muzikai.
Koncertą papuošė Mokyklos jaunųjų dailininkų darbai, demonstruojami ekrane.

Pasaulinę muzikos dieną pasitikome su muzika

Spalio 1-ąją švenčiama Pasaulinė muzikos diena. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai, nuo mažiausiųjų iki vyriausiųjų, padedami mokytojų, šią dieną pasitiko su muzika.


PREMJERA: operytė „Ežio namas“

2022 m. birželio 3 d. Biržų pilies didžiojoje menėje įvyko operytės „Ežio namas“ premjera. Visus mokslo metus mokytojos Jūratės Duderienės vadovaujamas Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunučių choras mokėsi, repetavo. Susitiko su operytės autore kompozitore Indra Mažuikaite, dalyvavo jos pamokose. Dainininkai gilinosi į muziką, puikiai išmoko žodžius (eilės Martyno Vainilaičio), repetavo judesius.
Pirmąją premjerą panoro pamatyti daugiau žiūrovų (artistų mamyčių, tėvelių, močiučių ir senelių, sesių ir brolių), nei didžiojoje Pilies salėje buvo vietų. Kas nerado atsisėsti, stovėjo, klausėsi, grožėjosi jaunaisiais puikiai dainuojančiais artistais.
Po premjeros žiūrovai ir patys artistai gėlėmis apdovanojo vadovę ir dirigentę J. Duderienę, koncertmeisterę Vijolę Eidukaitę. Abejingų muzikinei „Ežio namo“ pasakai nebuvo.

Skambantis pavasaris Kelmėje ir Vilniuje

2022 m. gegužės 8 dieną didelė grupė Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinių buvo išvykę į Kelmę. Čia vyko Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos simfoninio orkestro koncertas „Skambantis pavasaris“. Tokius projektus Karoliniškių muzikos mokyklos simfoninis orkestras rengia nuo 2017 m. Kasmet dalyvauti koncertuose kviečiami draugai, o koncertai vyksta ne tik Vilniuje. Pirmas šių metų projekto koncertas vyko Kelmėje, dalyvauti koncerte buvo pakviesti jaunieji atlikėjai iš Kelmės Algirdo Lipeikos ir Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos. Beje, Karoliniškių muzikos mokyklos simfoniniam orkestrui vadovauja Vlado Jakubėno muzikos mokyklos absolventas Mantas Makrickas, diriguoja Kęstutis Lipeika, kurio tėvo vardu pavadinta Kelmės muzikos mokykla.
Koncerte grojo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos medinių pučiamųjų ansamblis (mokytojai Gitas Korsakas ir Rima Venskienė). Su Karoliniškių muzikos mokyklos choru „Cantica“ dainavo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras (vadovė Viktorija Morkūnienė, chormeisterė Ieva Morkūnaitė). Jungtiniame simfoniniame orkestre grojo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos smuikininkai ir jų mokytoja Violeta Sabonienė bei varinių pučiamųjų atlikėjai ir mokytojas Pranas Dapšauskas.
Koncertas vyko Kelmės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Biržiečiai džiaugėsi šiltu priėmimu, gražiu bendravimu, turėjo laiko apžiūrėti Kelmę.
Sekmadienį, gegužės 15 dieną, antras projekto „Skambantis pavasaris“ koncertas įvyks „Avia solution group“ arenoje Vilniuje. Jame taip pat dalyvaus biržiečiai jaunieji atlikėjai.

„Pavasaris Šemberga“

2022 m. gegužės 6 d. Latvijos Respublikos Skaistkalnės vidurinė mokykla pakvietė į daugiau negu 20 metų pirmąją gegužės savaitę vykstantį tradicinį dainų ir šokių festivalį „Pavasaris Šemberga“.
Po dvejų metų pertraukos šventėje dalyvavo daugiau kaip 200 dainininkių ir šokėjų ne tik iš Latvijos, bet ir iš Lietuvos: šokių ir dainų kolektyvai iš Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos bei Panevėžio „Beržų“ progimnazijos, pirmą kartą šioje šventėje dalyvavo ir Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunučių choras, vadovaujamas mokytojos Jūratės Duderienės.
Šventė prasidėjo tradicine dalyvių eisena Skaistkalnės miestelio gatvėmis, o meninė programos dalis tęsėsi vasaros estradoje. Pradėdama šventę, Skaistkalnės mokyklos direktorė S. Vaverniece džiaugėsi, kad pagaliau po dvejų metų pertraukos galime vėl susitikti tradicinėje vietoje su draugais, mylinčiais šokį ir dainą.
Nors saulę keitė lietaus debesėliai, nuotaiką gerino ne tik atlikėjai, bet ir smagūs renginio vedėjai – princas ir kaprizingos princesės.
Mūsų mokyklos jaunučių choras pasveikino šeimininkus dainomis „Saulutės laiškas“ ir „Vaikai po lelijomis“.
Mokyklos direktorė Edita Timukienė, sveikindama skaistkalniečius su pavasariu, džiaugėsi švente ir linkėjo, kad draugystė tęstųsi ilgus metus.

Akordeono muzikos šventė

2022 m. gegužės 3 dieną Biržų pilyje vyko akordeono koncertas. Jis buvo skirtas iš Biržų krašto kilusio akordeono muzikos riterio Algirdo Ločerio gimtadieniui (A. Ločeris gimė gegužės 2 d.) ir Pasaulinei akordeono dienai (ji minima gegužės 6 d.). Į šventinį koncertą regiono muzikos ir meno mokyklų akordeonininkus pakvietė Vlado Jakubėno muzikos mokykla ir šventės sumanytoja mokytoja Ala Fetingienė.
Į šventę atvyko Pasvalio muzikos, Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos, Panevėžio rajono muzikos ir Panevėžio muzikos mokyklų, Kupiškio meno mokyklos, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos akordeonininkai. Grojo solistai, nuotaikingi ansambliai, ir net orkestras, atvykęs iš Panevėžio rajono muzikos mokyklos. O šiam orkestrui dirigavo buvusi Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinė Diana Venckienė (groti akordeonu Biržų muzikos mokykloje ją mokė mokytoja Violeta Čėrkienė).
Šventiniame koncerte grojo ir šeimininkai biržiečiai: solistas Osvaldas Mištautas ir akordeonų ansamblis (Erikas Bogdanas, Marija Indrašiūtė, Osvaldas Mištautas ir Benas Noreika) papildė Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos akordeonininkės.
Po koncerto Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Edita Timukienė padėkojo visiems jauniesiems atlikėjams, jų mokytojams, ir visiems įteikė padėkos raštus.

Dvidešimtasis sakralinės muzikos koncertas

Lapkričio 22 dieną minima Šv. Cecilijos, muzikos globėjos, diena. Šią dieną jau dvidešimtą kartą švenčia Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai bei jų mokytojai: šventės išvakarėse Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje surengia sakralinės muzikos koncertą.
2021 m. lapkričio 18 d. sakralinės muzikos koncertas vyko dvidešimtą kartą. Koncerto dalyvius mokinius ir jų mokytojus pasveikino Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Jonas Morkvėnas, primindamas šv. Cecilijos gyvenimo kelią, linkėdamas, kad bažnyčioje nuolatos skambėtų jaunųjų atlikėjų atliekama muzika. Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Edita Timukienė pasidžiaugė, kad tęsiama sakralinės muzikos koncertų tradicija, dėkojo jauniesiems atlikėjams, jų mokytojams ir klebonui, kad suteikia erdvę mokinių koncertams.
Šv. Cecilija vaizduojama grojanti arfa, todėl įžanga į koncertą buvo arfų trio atliekama muzika. Arfomis grojo mokytojos Eglė Jažauskienė, Romualda Butkevičienė ir mokyklos absolventė Vaida Kvedarienė.
Valandą trukusiame koncerte pasirodė gausus būrys Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinių. Skambėjo jaunučių (mokytoja Jūratė Duderienė) ir jaunių (mokytoja Viktorija Morkūnienė) chorų atliekamos giesmės ir dainos. Koncerte grojo fleitų, medinių pučiamųjų instrumentų, saksofonų ir klarnetų ansambliai (vadovai Gitas Korsakas ir Rima Venskienė). Jauniesiems atlikėjams akompanavo R. Butkevičienė ir Ieva Morkūnaitė.
Koncerte labai svarbi buvo muzikinė mokytojų ir mokinių bendrystė. Smuikų trio grojo ir mokytoja Violeta Sabonienė. Klarnetų duete mokytojas G. Korsakas grojo su mokiniu Eimantu Zujumi. Prie vargonų atsisėdo ir šį sudėtingą instrumentą prakalbino I. Morkūnaitės ir V. Morkūnienės mokinės Meira Rudelytė ir Saulė Mickevičiūtė. Koncerto pabaigoje skambėjo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos absolventės Gabrielės Čeponytės ir mokytojos I. Morkūnaitės atliekamas kūrinys vargonams keturiomis rankomis.
Už gražų koncertą ir šiltą priėmimą dėkojo koncerto idėjos autorė mokytoja V. Morkūnienė. Ir atsisveikino iki kitų metų koncerto – tradicija turi būti tęsiama. Tik pernai toks koncertas neįvyko dėl pandemijos suvaržymų.

TESUSKAMBA DAINOS

2021 m. lapkričio 25 d. Pasvalio muzikos mokykloje vyko draugystės koncertas „Tesuskamba dainos“. Koncerte dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras, mokytoja metodininkė Viktorija Morkūnienė, koncertmeisterė vyresnioji mokytoja Ieva Morkūnaitė; Pasvalio vaikų muzikos mokyklos jaunių choras, mokytoja Rasa Andžiuvienė, koncertmeisterė D. Dulevičiūtė. Tai prasmingas sumanymas gaivinti ir propaguoti chorinę muziką artėjant 2022 m. Lietuvos moksleivių dainų šventei.

Profesorės Ramintos Lampsatytės dovanos

2020 m. spalio 15-osios vakarą Vlado Jakubėno muzikos mokykloje koncertą surengė mokyklos bičiulė profesorė Raminta Lampsatytė (Vokietija). Profesorė į Biržus atvyko pagerbti neseniai mirusio dailininko Osvaldo Juškos atminimo. Prieš koncertą „Portfolio“ meno galerijoje buvo uždaroma O. Juškos darbų paroda, dalinamasi prisiminimais.
Viena iš O. Juškos pagerbimo iniciatorių buvo profesorė Raminta Lampsatytė. Anot profesorės, jos susidomėjimas šiuo dailininku kilo pamačius jo paveikslą Vlado Jakubėno muzikos mokykloje. Koncerto metu salėje ir buvo eksponuojamas šis tapybos darbas.


Prieš koncertą prof. R. Lampsatytė padėkojo visiems biržiečiams, kurie vertina dailę ir muziką. Ir padovanojo koncertą. Skambėjo retai atliekami Clara Schumann, Lili Boulanger, J. L. Dussek kūriniai fortepijonui.
Šie kūriniai bus pasiekiami ir Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniams bei mokytojams: prof. R. Lampsatytė mokyklai atvežė ir padovanojo keliolikos kūrinių natas.

Vlado Jakubėno muzikos mokyklos informacija

Šventinė muzikos pamoka su žaidimais ir dainomis

Pasaulinę muzikos dieną Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai šventė linksmai ir žaismingai. Ritmo, vokalo, muzikos teorijos pamokas mokytojos Vigilija Macienė, Romualda Butkevičienė ir Jūratė Duderienė surengė per vieną akademinę valandą.
Muzikos istorijos mokytoja V. Macienė pasveikino mokinius ir mokytojus Pasaulinės muzikos dienos proga ir pakvietė švęsti smagiai.
Gyventi su muzika, sėkmingai mokytis linkėjo šventę aplankęs Savivaldybės tarybos narys Valdemaras Valkiūnas.
Ilgų kalbų nebuvo, nes pamoka žadėjo būti žaisminga, linksma ir turininga. Mokytoja V. Macienė vaikus pakvietė pirmajai dainelei su žaisliukais ir visi noriai ją dainavo.
Mokytoja R. Butkevičienė surengė viktoriną, kurioje mokiniai atsakinėjo į vieni kitų klausimus ir greitai pakartojo muzikos teorijos, istorijos dalykus.Mokiniai su mokytoja V. Maciene savaip praturtino J. Bizet „Karmen“ siuitą, grodami stiklinaitėmis, o mokytoja R. Butkevičienė visiems pasiūlė judesiais atsakyti į jos grojamų kūrinių ritmą. Kam nebuvo drąsu dalyvauti muzikinėse užduotėlėse, padėjo mokytojos.
Šventinės pamokos pabaigoje visi, ir vaikai, ir mokytojai bei svečiai, mokėsi dainuoti Z. Bružaitės „Himną muzikai“ ir beveik išmoko.

Vlado Jakubėno muzikos mokyklos informacija


Grojo koncerte-maratone „Beethoveno efektas“

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos organizuojama stovykla „Muzikuokime ir keliaukime“ paskutinį 2020 m. rugsėjo savaitgalį praleido Vilniuje, „Kultūros naktyje“.
Rugsėjo 25 dieną Vilniuje vyko „Kultūros naktis“, gausi įvairių renginių ir reginių. Vienas iš jų – Lietuvos Muzikų sąjungos organizuotas koncertas-maratonas „Beethoveno efektas“, skirtas kompozitoriaus 250-osioms gimimo metinėms. Jame buvo pakviesti dalyvauti įvairių šalies meno mokyklų jaunieji atlikėjai. Koncerte buvo atliekami tik Ludvigo van Beethoveno kūriniai.


Koncerte-maratone dalyvavo 32 jaunieji atlikėjai, moksleiviai ir studentai, iš Lietuvos ir Vokietijos, Ukrainos. Tarp jų – keturi Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunieji pianistai: Danielė Vaitužytė (mokytoja Romulda Butkevičienė), Luka Stanelytė (mokytoja Dalia Bukienė), Lauryna Bukytė (mokytoja D. Bukienė) ir Pijus Valotka (mokytoja Ina Valotkienė).
Prieš koncertą moksleiviai repetavo Lietuvos Muzikų sąjungos svetainėje, o paskui šioje erdvėje nuo 18 val. iki vidurnakčio vyko koncertas. D. Vaitužytė ir L. Stanelytė duetu atliko Gavotą, L. Bukytė – 6 Kontradansus, o P. Valotka – pirmąją „Mėnesienos“ sonatos dalį. Visiems biržiečiams sekėsi puikiai.
Organizatoriai sudarė galimybę koncerto klausytis šimtams žmonių, nes jis buvo transliuojamas į Gedimino prospektą.
Koncerto dalyvius pasveikino Lietuvos muzikų sąjungos vadovė Audronė Nekrošienė. Atlikėjai buvo apdovanoti „Muzikos barų“ žurnalais, kompaktinėmis plokštelėmis, šokoladais. O svarbiausia – visi turėjo galimybę paklausyti vieni kitų, pamatyti nemažai įspūdingų „Kultūros nakties“ renginių.

Vlado Jakubėno muzikos mokyklos informacija

Raudondvario rūmuose – baigiamasis „Radviliados“ festivalio koncertas

2020 m. rugsėjo 23 dieną Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai Rima Venckienė, Gitas Korsakas, Skirmantė Griciūnienė bei „Radviliados“ projekto koordinatorė, direktorės pavaduotoja Ramutė Petronytė dalyvavo „Radviliados“ festivalio baigiamajame koncerte Raudondvaryje (Kauno rajonas).
Kunigaikščiams Radviloms skirto festivalio renginiai tradiciškai vyksta Kėdainių miesto šventės metu, o vienas iš festivalio renginių – trijų Radvilų miestų (Kėdainių, Biržų ir Raudondvario) meno mokyklų mokinių ir mokytojų koncertai – rengiami visuose miestuose. Rugsėjo 5 dieną „Radviliados“ koncertas vyko Kėdainiuose, rugsėjo 17 d. – Biržų pilyje, o trečiasis – Raudondvario rūmuose įsikūrusiame Kauno rajono muziejuje. Koncerte „Pašlovinkime Radvilas“ dalyvavo Biržų, Kėdainių, Kauno rajono Garliavos meno mokyklos ir šios mokyklos Raudondvario filialo mokiniai ir mokytojai.
Raudondvaryje grojo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos fleitų ansamblis: Viktorija Dicytė, Julius Greviškis ir Akvilė Jermakovaitė (mokytoja Rima Venskienė) ir medinių pučiamųjų instrumentų ansamblis (mokytojai Gitas Korsakas ir Rima Venskienė). Mokinių ansambliams akompanavo mokytoja Skirmantė Griciūnienė.


Jaunuosius atlikėjus ir jų mokytojus pasveikino festivalio organizatorius – Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.
Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas pasveikino „Radviliados“ festivalio dalyvius, pristatė muziejaus vertybes, svečiams dovanojo šio muziejaus iniciatyva išleistą knygą „Juozas Naujalis XXI-ojo amžiaus Lietuvos kultūros kontekste“. Ji buvo ypač įdomi biržiečiams, nes J. Naujalis metus dirbo vargonininku Vabalninko bažnyčioje ir per tuos metus sukūrė gausų religinės muzikos palikimą, jo liturginės giesmės katalikų bažnyčiose giedamos ir šiandien. Kauno rajono muziejus turi turtingą J. Naujalio ekspoziciją, nes Raudondvaris – šio garsaus muziko gimtinė.
Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai domėjosi Radvilų ir vėliau miestą valdžiusių Tiškevičių, kurių giminystės ryšiai siejasi su Biržų Tiškevičiais, istoriniu palikimu Raudondvaryje. O pietauti visi koncerto dalyviai buvo pakviesti į garsiąją Tiškevičių oranžeriją, kurioje kažkada buvo auginami egzotiški vaisiai. Tokias oranžerijas Lietuvoje turėjo ir Radvilos.

Vlado Jakubėno muzikos mokyklos informacija

Radvilų tvirtovėje – Radvilų miesto atstovų koncertas

2020 m. rugsėjo 17 dieną į Radvilų tvirtovės didžiąją menę rinkosi Radvilų miestų atstovai. Čia vyko tradicinis festivalio RADVILIADA 2020 koncertas, kuriame dalyvavo Kėdainių ir Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklų, Kauno rajono Garliavos meno mokyklos ir šios mokyklos Raudondvario filialo mokiniai ir mokytojai.
Koncertą pradėjo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos fleitų ansamblis (mokytoja Rima Venskienė). Fleitininkai Viktorija Dicytė, Julius Greviškis ir Akvilė Jermakovaitė atliko V. A. Mocarto „Menuetą“. Akompanavo mokytoja Skirmantė Griciūnienė.


Sveikinimo žodį jauniesiems atlikėjams ir jų mokytojams tarė Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis. Kėdainių krašto muziejus jau keleri metai organizuoja Radvilų istorijai ir Radvilų laikų kultūrai skirtą festivalį „Radviliada 2020“, bent kelioms dienoms į Radvilų miestą Kėdainius grąžindami Radvilų dvasią. Tačiau šis festivalis neapsiriboja tik Kėdainiais. Tradicija tapo jungtinis Radvilų miestų meno mokyklų mokinių ir mokytojų koncertas, kuris vyksta ir kituose Radvilų miestuose: Biržuose, Raudondvaryje. R. Žirgulis dėkojo „Radviliados“ projekto draugams: Vlado Jakubėno muzikos mokyklai, „Sėlos“ muziejui. Trečią kartą „Radviliados“ koncertas vyksta Biržuose. R. Žirgulis džiaugėsi kultūros ir meno įstaigų draugyste, neformaliais ryšiais ir linkėjo, kad jie nenutrūktų: „Nors dabar jaučiamės kaip Radvilų laikais, kai siautė epidemijos ir pandemijos, bet negalime leisti, kad slogios nuotaikos trukdytų mūsų gražiems darbams ir bendravimui.“


Kėdainių muzikos mokyklos mokinės Agnietė Kaciucevičiūtė (fleita), Rebeka Masandravičiūtė (violončelė) ir Rūta Masandravičiūtė (mokytojos Julija Maksimec, Zita Smikienė, Olga Lukšienė) atliko A. Vivaldi ir Ch. Danela kūrinius. Kėdainių muzikos mokyklos mokytoja Gretė Jokubauskienė atliko A. Streddela „Pieta Signore“, akompanavo Aelita Petrauskienė.
Kauno rajono Garliavos meno mokyklos ir jos Raudondvario filialo mokytojos Monika Ryškutė (fleita) ir Goda Palskytė-Mineikienė (fortepijonas) atliko A. Vivaldi ir J. S. Bacho kūrinius.
Koncertą baigė gausus Vlado Jakubėno muzikos mokyklos medinių pučiamųjų instrumentų ansamblis (mokytojai Gitas Korsakas ir Rima Venskienė). Ansamblis atliko Henry VIII „Pastime with good company“ ir K. M. Veberio „Medžiotojų dainą“. Akompanavo mokytoja Skirmantė Griciūnienė.


Koncerto dalyviams ir jų mokytojams, Kėdainių krašto muziejaus direktoriui padėkojo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorės pavaduotoja Ramutė Petronytė. Dovanų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorei Editai Timukienei įteikė R. Žirgulis. Jis pasveikino ir „Sėlos“ muziejaus darbuotojus bei jų vadovą Gintarą Butkevičių.
Nuolatinis Vlado Jakubėno muzikos mokyklos renginių dalyvis rajono Savivaldybės tarybos narys Valdemaras Valkiūnas padėkojo visiems koncerto dalyviams, pasidžiaugė, kad Radvilų pilyje skamba muzika, pasveikino darbą pradėjusią Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorę Editą Timukienę.

Vlado Jakubėno muzikos mokyklos informacija

Dalyvavo RADVILIADOS festivalyje

2020 m. rugsėjo 5 dieną Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai dalyvavo „Radviliados“ festivalyje Kėdainiuose. Kunigaikščiams Radviloms skirto festivalio renginiai tradiciškai vyksta Kėdainių miesto šventės metu. Projektą rengia Kėdainių krašto muziejus. Tradiciniu festivalio renginiu tapo Radvilų miestų mokinių koncertai, į kuriuos kasmet kviečiami Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos auklėtiniai.
Kėdainių miesto šventės šeštadienį „Radviliados“ koncertai vyko Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje. Moksleivių koncerte „Pašlovinkime Radvilas“ dalyvavo Biržų, Kėdainių ir Raudondvario muzikos mokyklų jaunieji atlikėjai. Biržiečiai atliko tris kūrinius: du kūrinius atliko mokytojo Gito Korsako vadovaujamas instrumentinis ansamblis, vieną – mokytojos Rimos Venskienės vadovaujamas fleitininkų ansamblis.


Biržiečiai turėjo progą pabendrauti su bendraamžiais, stebėti jų repeticijas, paklausyti koncerto. Šis bendras trijų mokyklų mokinių koncertas – ne paskutinis. Rugsėjo 17 d. 17 val. Biržų Vlado Jakubėno, Kėdainių ir Raudondvario muzikos mokyklų moksleiviai koncertuos Biržų pilies menėje, po to – Raudondvaryje.
Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje tą pačią dieną koncertavo profesionalūs kolektyvai: senosios muzikos ansamblis „Hortus musicus“ iš Estijos ir ansamblis „Abaronin ensemble“ iš Latvijos.

MUZIKUOJANČIOS SESĖS koncertavo Kauno filharmonijoje

2020 m. rugsėjo 5 d. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokinės seserys Teresė ir Lauryna Bukytės (fortepijonas) dalyvavo Kauno valstybinėje filharmonijoje vykusiame muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė 2020“ laureatų koncerte „Muzikuojame šeimoje“. Mergaites moko mokytoja Dalia Bukienė, jų močiutė.


Metų pradžioje Teresė ir Lauryna dalyvavo šio festivalio konkurse, tapo laureatėmis ir buvo pakviestos į gegužės mėnesį numatytą koncertą, deja... Dėl karantino koncertas tąsyk neįvyko, bet buvo nukeltas į naujų mokslo metų rugsėjį.
Teresė ir Lauryna, koncerto programoje pristatytos kaip „Muzikuojančios sesės“, duetu atliko Franz Schubert „Riterių maršą“, op. 51, Nr. 1, D-dur, ir Scott Joplin Regtaimą.

„Dainų dainelė“ tai vienas unikaliausių ir daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių projektų.
2020 m. sausio 22 d. Pasvalio muzikos mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2020“ II etapo koncertas.

Jūratės Duderienės mergaičių ansamblis Hilarija Čeponytė

III etapas, kuris vyks LRT studijoje pateko Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokytojos metodininkės Jūratės Duderienės mergaičių ansamblis ir mokytojos Ievos Morkūnaitės solistė Hilarija Čeponytė.

Mokytoja metodininkė Jūratė Duderienė

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla jau daug metų bendrauja ir bendradarbiauja su Bauskės muzikos ir meno mokyklos bendruomene. Kartu rengia bendrus koncertus tiek Bauskėje, tiek Biržuose.
2020 m. sausio 22 dieną Biržų kultūros centre įvyko bendras abiejų mokyklų mokinių koncertas „Draugystės tiltai“. Taip pat buvo atidaryta Bauskės ir Biržų jaunųjų dailininkų paroda.
Koncerto dalyvius pasveikino Savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė, linkėdama, kad muzika neturėtų sienų, vienytų jaunuosius atlikėjus ir jų mokytojus.

Fleitos vyresnioji mokytoja Rima Venskienė

Biudžetinė įstaiga. Kęstučio g. 6, LT-41174 Biržai. Tel.: +370 450 32 947, el. paštas: birzai.muzika@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 190547931